pri Centre voľného času
www.cvczilina.sk
sme-aj-na-facebooku
Archív
Stránka prebieha rekonštrukciou. Ďakujeme

Gerosaurus major

Tohoto milého jaštera chováme už pekných pár rôčkov. Hádam už aj jedno desaťročie. Hneď sa stal svojou krotkosťou obľúbeným medzi deťmi.

Jeho štruktúra kože je fascinujúca. Ak by ste ho chceli pohladiť, dá sa to iba jedným smerom. Jeho šupiny, ktoré sú orientované smerom od hlavy ku chvostu, sú zahrotené a jednoducho sa vám to neumožnia. Hlavne v zadnej časti tela vás doslova popichajú.

Kŕmime ho rôznym druhom hmyzu ako švábmi,  svrčkami, červíkmi, holíčatami potkanov a myší. Ovocie náš chovný jedinec prijímať  nechce.

V literatúre sa píše, že jeho odchov je náročný aj keď mu zabezpečíte ideálne podmienky. Bohužiaľ to nemáme overené pretože chováme iba jedného. Na burzách živočíchov síce nájdete Gerosaurov na predaj ale je ťažké určiť či sa jedná o ten istý druh.

[Not a valid template]

Ponuka sponzorom
  • Alesmont
  • Tesco
Sponzori
www.zilinadnes.sk Hrnko stavebniny www.veterinarnispecialisti.sk Tesco www.mgmzilina.sk www.kjg.sk www.psisalon-nefertiti.sk ps_wood.jpg www.blachotrapez.sk belanec001-150x73[1].png www.frontinus.sk www.mkfluid.sk Drevena_krava www.drevomax.sk www.mikomix.sk www.t-t.sk Autoservis Hodas www.stk-miko.sk/ www.rosstrade.sk SLOVCAR www.proficlean.sk www.alesmont.sk